altinel mermer blok mezar modelleri bmm 03 1 - Ankara Mezar Bakımı 1

Ankara Mezar Bakımı

Ankara mezar bakımı olarak halkımız, yakınlarının mezarları ve mezar bakımı konusunda hassas bir toplumdur. Kaybettikleri kişiler ile manevi bir bağ kurar ve hatıralarını ayakta tutmaya çalışırlar. Mezarlar da bu hatıraları ayakta tutabilecekleri yerlerden biridir. Sık ziyaret ettikleri kabristanlarında temiz ve bakımlı görünmesini isterler. Altınel Mermer 1997 yılından itibaren sanatı mermere işlemek için tutku ve özverili işçiliği ile dikkat çekmektedir. Bu sanatın sürekliliğini koruyabilmesi için ustalarımız eskiyen ve silinen mezar taşlarındaki isimlerin boyaların yenilenmesini sağlar ve ilk günkü görünümünü kazandırır.

Mezar bakımı konusunda Altınel firması olarak çeşitli başarılara imza attık. Mezarların ilk günkü güzelliği ile buluşturup sizlere teslim ediyoruz. Öncelikle defi alanına gider yapmamız gerekeni sırayla not ederiz. Sonrasında işleme koyarız. Uzman ekip arkadaşlarımız ile öncelikle mezarın yapısını inceleriz. Herhangi bir sararma ve kararma mevcut ise beyazlatma işlemi uygularız. Aynı işlemi mezar baş taşına da uygulayarak yenileriz. Yüzeyinde aşınma ve çatlamalar meydana gelmiş ise ekiplerimizce onarırız. Bu işlem biraz zaman alır. Çünkü yeniden yapmış gibi onarım yapmamız gerekir. Kaliteli malzemeler temin ederek modeli daha kaliteli hale getiriyoruz. Sonrasın toprağın yapısını inceleriz. Çiçeklendirme yöntemine geçmeden evvel toprağın üzerindeki yabancı ve zararlı otlardan temizleriz. Kuru yapraklardan arındırdıktan sonra yeni çiçekler ekeriz. Peyzaj mimarlarımız ile birlikte toprağın yapısına göre tercih edip ekim işlemi sağlarız. Daha sonra belli aralıklar ile sulama gerçekleştirerek canlı tutmayı sağlarız. Bu sebeple de sizlere ilk günkü güzelliği ile teslim ederiz.

Mezar Yapımın Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sevdiklerimizin mezarlarını yaptırmaya karar verdiğimiz zaman birçok önemli husus vardır. Bunlara dikkat ederek inşa etmek uzun yıllar boyu kullanmamızı sağlar. Böylelikle firma olarak sizlere tavsiyelerde bulunuyoruz. Mezar yapımında temeline önem verip başından itibaren dayanıklı olmasını sağlıyoruz. Bu aşamada temelini betonlar ve demirler ile destekliyoruz. Boşlukları taşlarla doldurarak sağlam olmasını sağlıyoruz. Daha sonra taş seçimine geçeriz. Bu konuda olumsuz iklim şartlarına karşı dayanıklı olmasını isteriz. Bu sayede tercihlerimiz arasında granit mermer olmasını isteriz. Çünkü bakıma ihtiyaç duymaz ve hava şartlarına karşı mukavemet gösteririz. Granit mermerler, su emmez bu sayede yağmur ve kar sularından etkilenmez. Yüzeyi benekli ve gözenekli olduğu için çizilmelere karşı savunma sağlar. Volkanik kökenli olduğu için sert bir kayaç türüdür. Feldspat ve kuvars minerallerinden oluştuğu için aşınma meydana gelmez. Sonrasında mezar montajı yapmak da oldukça önemlidir. Bu sebeple uzman ekip arkadaşlarımız sayesiyle bu işlemi kusursuz şekilde gerçekleştiriyoruz.

Toprağın Değişimi, Gübreleme ve Çiçek Bakımı

İşe başlarken izlediğimiz ilk adım topraktan numune almak ve daha sonrasında toprak incelemesini yapmak. Bu incelemeler sonrasında toprağın değişmeye ihtiyacı varsa stokta bulunan en iyi toprağı mezardaki topraklar değiştiririz. İkinci aşamalar olarak bitkilerin durumuna bakılır. Çiçeğin daha uzun ömürlü ve canlı durması için gübreleme işlemleri yapılır. Eğer ki çiçek değişimi gerekiyorsa çiçekler değiştirilir ama eğer ki çiçeğin durumu iyiyse gerekli budama işlemleri ile ilk günkü şık görsellik kazandırılır.

Bitki ve Çiçek Ekimi

Peyzaj Mimarlarımızı mezarların bulunduğu bölgeye yönlendirdikten sonra onlardan geri dönüşlerimize göre hareket ederiz. Mezar Peyzajı için Mimarlarımız mezarın konumuna ve hava şartlarına en uygun bitkiyi seçtikten sonra bizlere gerekli bildirimi sağlarlar. Daha sonra en uygun mezar peyzaj bitkisini dilediğiniz mezar ile buluştururuz.

Kabir Bakım Hizmetleri

Bizden istemeniz dahilinde dilediğiniz zaman periyotlarınız da mezar bakımlarınızı gerçekleştiririz. Hizmet olarak seçeneklerimiz; Tek bakım, özel gün, aylık bakım ve senelik bakım seçeneklerimiz mevcuttur.

Sizlere daha fazla bilgi vermek ve detayları anlatabilmek için ofisimize her zaman bekleriz. Altınel Mermer olarak pek çok üretim tesisi, depo ve gerekli ofislere sahibiz. Dilediğiniz zaman bizleri ziyaret edebilir ve bizden bilgi alabilirsiniz. Sizlere kendimizi tanıtabilmek adına oluşturduğumuz internet sitemizi ziyaret edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ekipman ve Ekip

Ankara’da Mezar Bakım hizmeti arayan müşterilerimize uzun yılların verdi deneyim, ekipman ve ekip ile hizmet vermekteyiz. Firmamız işinin ekli ustalar, peyzaj mimarı, ziraat mühendisi, bahçivan, temizlik görevlisi ve idari işler sorumlusundan oluşmaktadır. Ekipmanlarımız son teknoloji ve kaliteli ürünlerden oluşur.

Mezar Bakımı Nasıl Oluyor ?

Mezar bakımı sırasında koordinasyon ve çalışma disiplinine önem veriyoruz. Bakım hizmeti için önce peyzaj mimarımız alanı ziyaret ediyor, daha sonra bakım görevlilerine yönlendiriyor. Bu planlamadan sonra mezarın üstü, yanları ve çevresi temizleniyor etrafından çıkan atıklar çöpe atılıyor. Kış aylarında kar yağmış ise üzerindeki kar örtüsü temizleniyor. Mezarda renk değişimi ve mermerde kirlenme varsa kimyasallar ile temizleniyor. Baştaşındaki yazılar silinmiş ise boyalar ile ilk günkü haline getiriliyor.

Ankara Mezar Bakımı Firmaları

Ankara mezar bakım hizmeti sunan firma arayışında olmanız son derece normaldir. Herkes yakınlarının mezarını temiz ve düzenli olmasını ister bu nedenle Ankara’da mezar bakım hizmeti arayışına girer. Burada da karşılarına Altınel Mermer Granit çıkar. Uygun fiyat ve müşteri memnuniyetini garanti eden Altınel Mermer Karşıyaka mezarlığında en çok tercih edilen Mezar bakım firmasıdır. Karşıyaka Mezar bakımı hakkında bilgi almak için hemen iletişime geçin.

İlgili Yazılar

Bir Yorum Bırakınemail adresiniz paylaşılmayacaktır.