1 900x600 1 - Ankara Blok Mezarı Fiyatları 2022

Ankara Blok Mezarı Fiyatları 2022

Ankara blok mezarı olarak yer aldığımız bu sektör de granit mermer alanında farklı modeller de inşa ediyoruz. Çalışma kadromuz ve montaj ekibimiz ile dayanıklı ürünler için titizlikle çalışma uyguluyoruz. Ankara blok mezarı ailesi olarak sorumluluklarımızı eksiksiz yerine getirerek özenle meydana getiriyoruz. Gerek granit tezgah ve mutfak mermeri gerekse banyo mermeri projelerinde de yer alıyoruz.

24 yıl içerisinde mutlu müşteriler bırakmış son teknolojimiz ile yeni ihtiyaçlarımızı keşfediyoruz. Müşteri istek ve ihtiyaçlarına göre hareket edip granit mermer modelleri oluşturuyoruz. Sizler de farklı mezar modellerimizi ulaşmak ve bilgi almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçmeyi unutmayınız.

Granit Mermer

Firmamız sağlam yapılar için dayanıklı beton kullanırız. Granit mezar modelleri diğer taşlara göre hava koşullarından etkilenmeden uzun süre kullanım imkanı veririz. Oluşturduğumuz yapı feldspat ve kuvars mineralleri ile oluştuğu için sert yapılıdır. Gözenekli oluşu ile çizilmelere engel oluruz. Kimyasal tepkimelere girmeyerek asit ve bazdan etkilenme yaşamaz. Bu yüzden yağmur kar gibi soğuk havaların yaşandığı bölgeler de tercih edilen mezar modeli olur.

Granit taşları yeryüzündeki en sert taşlardan birisidir. Bu sebeple yüksek dayanım gücüne sahip olduğu için uzun süre kullanım sağlar. Elmastan sonra en sert doğal taş olduğu için olumsuz iklim koşullarından etkilenmez. İyi cila alarak uzun yıllar boyu ilk günkü güzelliğini korur. Granit mermer, kılcal damarlar barındırmaz. Aynı zamanda kılcal çatlamalarda meydana gelmez. Mermer mezarlar hava olaylardan (güneş, rüzgar, yağmur, kar) etkilenir. Ama granit mermerler de bu durum söz konusu olmaz. Hatta bu yüzden çatlayan, patlamış mezarlar söz konusudur.

Granit mermerler etkilenmediği için ilk günkü güzelliğini korur. Oldukça parlak bir görüntüye sahip olduğu için her  yerden dikkat çekici özelliği vardır. Parlak olmasından dolayı yüzeyi çabuk tozlansa da su ile kolayca -temizleyebiliriz. Granit mermerlerin sertlik derecesi 7-8 mohs’tur. Gözenekli ve benekli yapısı olduğu için yüzeyinde çizik oluşmaz.  Asit ve bazlar ile tepkimeye girmediği için yüzeyinde paslanma gibi durumlar yaşamazsınız.

Ankara Blok Mezarı Yapımı

Sitemizde birçok çeşitten (traverten, granit, mermer) montajını yaptığımız modeldir. İki başlık ve iki yanlık olarak tasarladığımız taş olup hazırlama yaparız. Çok fazla parça kullanılmadığından 50 yıla aşkın ömrü vardır. Kuşak kısmını red traverten kullandığımız modeli dilediğiniz şekilde farklı renkler de katabiliriz canlılık sağlarız. Çevresini döşeme yaparak özenle hazırlar tamamlarız. Başlık kısımlarım da taşların kalınlığını 25 cm, yan taşların kalınlığını 15 cm ayarlarız. Blokları birleştirdiğimizde 40 cm yüksekliğin de bir görünüm elde ederiz. Toplamda da 1,5 ton ağırlık oluştururuz. Bu tür mezarlar vinç ve kepçe gibi araçların yardımıyla kaldırıp montaj işlemine başlarız. Baş taşını takoz dediğimiz model kullanırız. Üzerinde istediğimiz motifler yazılar yazıp tasarlarız. Yazıları siyah boya ile oyma yontma makinelerimizi kullanıp hizmete sunarız. Sağlamlık konusunda son derece güvenilir bir model oluştururuz.

Hangi Taş Daha Dayanıklıdır?

Mezar yaptırmaya karar verdiğimiz zaman mezar taşı seçimlerine çok derece dikkat ederiz. Hem bütçemize göre uygun olmasını hem de sağlam olmasını isteriz. Bu konuda bütçe olarak mermer mezarlar tercih ederiz. Fakat hava şartlarından etkilenmesiyle kimi zaman bakım onarıma ihtiyaç duyarız. Granit mezarlar ise diğer taş çeşitleri gibi değildir. Sert yapıda olup dayanıklı olması ile uzun yıllar kullanım sağlar.

Ankara Mezar Yapımı

Ankara mezar yapımı oldukça dikkat gerektiren iştir. Montajı yapılmadan önce ölçü boyutlarını alırız. Daha sonra beton dökülerek temelini sağlam hale getiririz. İstenilen taş seçimi ile modeli oluşturur müşterilerimize teslim ederiz.

Ankara Mezar Bakımı

Yaptırdığımız mezarlar yıl içerisinde hava şartlarından etkilenerek eskimeye aşınmaya başlar. Firma titizlikle çalıştığı bu alanda müşterilerimizin isteği üzerine hareket edip ilk günkü haline çeviririz. Bunun için mezar taşını beyazlatıp baş taşındaki silinen yazıyı yüzeydeki rengi ile yenileriz. Toprağı yabancı otlardan temizleyip çiçeklendirme ile hoş görüntü oluştururuz.

Mermer Granit

Farklı renk seçenekleri ve görsel çekicilik sunarak müşterilere alternatif seçenekler sunarız. Sitemizi ziyaret ederek modellerimizi görüntüleyebilirsiniz.

Neden Altınel Mermer’i Seçmeliyiz?

Etkin olduğumuz süreç boyunca müşterilere en doğru hizmet vermek için sorunları ile birebir ilgilendik. Yerinde ve zamanında teslimat yapıp müşterilerimizi mağdur etmekten kaçındık. Ankara Blok Mezarı için iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir Yorum Bırakınemail adresiniz paylaşılmayacaktır.