Mezar Çeşitleri

Mezar Çeşitleri

Mezar çeşitleri olarak uygun fiyat seçenekleri ile oluşturduğumuz tasarımları ile birlikte sizlere dayanıklı ürünler inşa ettik. Deneyimli arkadaşlarımız ile estetik değer taşıyan modelleri bir araya getirdik. Bu sebeple müşterilerimizin beğenisini kazanarak en çok tercih edilen firma olmayı başardık. Mezar çeşitleri oluştururken farklı doğal taşlar bir araya getirip sizlere farklı seçenekler sunduk. Modern teknolojimiz ve birinci sınıf doğal taşlarımız ile sizlere uzun ömürlü mezarları inşa ettik. Bu sebeple Ankara da lider duruma gelerek zirvelere ismimizi yazdırdık. Sizler de tasarım ve modellerimizi görmek ve yaptırmak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Mezar Taşlarının Baş Tarafı Hangi Yönde Olur?

Sevdiklerimizin mezarlarını yaptırmaya karar verdiğimizde hangi yönde olacağını bilemeyiz. Mezar taşı inşa ettikten sonra yönümüzü belirleriz. İslam dininde Müslümanların mezarları baş tarafı batıya, ayakları ise doğuya bakar. Hıristiyan kişilerin ise baş tarafı güneyi gösterecek şekilde inşa edilir.

Mezar Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mezar yapımı ve inşası oldukça önemli bir konudur. Uzun süre kullanım sağlamak için iyi ve güvenli bir firma ile çalışmak sizler için çok önemlidir. Bu konuda yaptığımız başarılı projeler ile müşterilerimizin rahatlıkla tercih ettiği firma olduk. Öncelikle mezar inşaatı yapmadan evvel temelini kusursuz bir biçimde oluşturmalıyız. Bu sebeple kaliteli beton, çimento ve demirler ile sağlamlaştırmalıyız. Daha sonra mezar taşı seçimi yaparız. Bu konuda müşterilerimiz uygun fiyatlı taşları tercih eder. Ama firma olarak bizler olumsuz hava koşullarında etkilenmeyen taşları tercih etmenizi öneririz. Granit taşları, yapısı gereği sert bir kayaç olup iklim şartlarına dayanıklıdır. Esnek bir yapıya sahip olduğu için kırılmaz ve çatlamaz. Bu yüzden bir süre sonra yana yatma gibi bir durum söz konusu olmaz. Ayrıca granit taşlar su emmez, böylelikle yağmur ve kar yağışlarında yüzeyinde herhangi bir şey olmaz. Volkanik bir kayaç olması ile asit ve bazlar ile tepkimeye girmez. Bu sebeple yüzeyinde paslanma olmaz. Müşterilerimize gönül rahatlığıyla önerdiğimiz model olup birçok başarılı projelerimiz mevcuttur. Farklı renk seçenekleri de mevcut olup parlak görüntüsü ile sizlere hoş bir model oluştururuz.

İlgili Yazılar

Bir Yorum Bırakınemail adresiniz paylaşılmayacaktır.