Granit Mezar Modelleri

Granit mezar modelleri, mezar yatıracak bireylerin sıkça araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Altınel Mermer olarak yer aldığımız bu sektörde çeşitli mezar tasarımları üreterek siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktayız. Dayanıklılığı ve kullanışı dolayısıyla sıkça tercih edilen bu modeller, uzun ömürlü bir kullanım sunacaktır. Gelişen teknoloji olanaklarına paralel olarak üretilen firmamız, dayanıklı ürünleri inşa ederek ilerlemektedir. Granit mezar modelleri konusunda uzman kadro ve işçilik ile ilerlemekteyiz. Temelinde bulunan sertlik dolayısıyla sıkça tercih edildiğini de belirtmek isteriz.

Granit mezar çeşitleri konusunda firmamız bu zamana kadar oluşturduğumuz modeller ile sizlerin takdirini kazanmaktadır. Blok, granit ve mermer mezar yapımı ve bakımı konusunda usta ekiplerimiz dayanıklı modelleri oluşturmaktan gurur duymaktayız. Granit gibi doğal taşların yapısında yer alan özellikler kullanım ömrünü arttırmaktadır. Yapısal olarak diğer mezar çeşitleri konusunda farklı modelleri inşa ediyoruz.

Granit mezar temel olarak dünya üzerinde bireylerin sıkça tercih ettiği donanımlı bir tasarımdır. Bu noktada belirtmek gerekir ki bu mezarlar sert bir kayaç türüdür. Feldspat ve kuvarstan meydana geldiğini de belirtmekte fayda var. Bununla birlikte sağlam ve dayanıklı olmasından ziyade uzun süre kullanım sağlar. Altınel Mermer olarak yer aldığımız bu süreçte siz değerli müşterilerimizin yanında yer almaktayız. Granit mezarın diğer modellerden daha dayanıklı olduğunu belirtmiştik. Bununla birlikte yağmur ve kar gibi hava şartlarından etkilenmediğini de eklemek gerekecektir. Hava koşulları göz önüne alınarak ürün seçmek son derece faydalı olacaktır. Mezar bakım ve yenileme hizmetine ihtiyaç duymadan ilerleme sağlayabilirsiniz.

Firmamız bünyesinde üretilen granit mezar modelleri işçiliği ve kalitesi bakımından diğer modellere göre maliyeti yüksektir. Mezar modeli noktasında en kalitesini ve en iyisi seçmek sizin faydanıza olacaktır. Benekli ve gözenekli görünüme sahip olan granit ile çizilmez ve aşınmaz. Bu sebeple dış darbelere karşı son derece dayanıklı olduğunu da eklemek gerekmektedir. Firmamız Altınel Mermer bünyesinde sizler için hazırlanan her model gibi granit mezar modeli de farklı renk seçenekleriyle bütünleşmektedir. Yapısında bulunan özellikler sayesinde keskin ve parlak görünüme sahip ola modeller için iletişime geçebilirsiniz.

Granit Mezar Ankara

Granit mezar Ankara olarak yer aldığımız bu alanda birçok model imkanı vererek müşterilerimize alternatif seçenekler sunuyoruz. Blok ve aile mezar, tek kişilik veya iki kişilik mezar, granit mermer modellerimiz ile sizlere şık görüntü sağlayarak oluşturuyoruz. Granit mezar Ankara olarak personellerimiz için gereken önlemleri alarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda tedbirli çalışıyoruz.

 Uygun fiyat listemiz ile sizlere hizmet vererek çevre bakım ve temizliğini de önemseyerek hareket ediyoruz. Uzman kadromuz ve montaj personel ekibimizle birlikte özverili bir biçimde çalışıyoruz. En iyi hizmet garantisi vererek mezar modelleri inşa ediyoruz. Sizler de mezar modeli inşa etmek ve tasarımlarımızı görmek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçmeyi unutmayınız. Mezar modelleri inşa ederken genellikle mermer ve traverten tercih ederiz. Bunun sebebi mermerin çokça rezervinin olması ve maliyetinin düşük olmasıdır. Mermerciler tarafından da kolay işlenmesiyle tercih edilen bir başka etkendir. Başkalaşım kayacı olup iç mekanlara uygundur. Kılcal çatlak barındıran yapısı ile dayanıksız yapıya sahiptir. Böylelikle en ufak baskılara maruz kaldığında kolaylıkla çatlayıp dağılabilir. Granit mermer diğer mezar taşlarına göre son derece dayanıklı bir yapısı vardır.

Yıllarca süren oluşumu ile kuvars feldspatın birleşimi ile oluşan volkanik kayaçtır. İklim çeşitliliğinden ve hava koşullarından etkilenmeyerek birçok müşterinin tercihi olur. Görsel çekicilik sunan granit mezar farklı renk seçenekleri ile sizlere alternatif seçenekler sunarız. Cilasının ömrü 100 yıla kadar sürer. Kılcal damar barındırmadığından yüzeyinde çizik oluşturmaz.

Ankara granit mezar modelleri olarak yer aldığımız bu sektör de çeşitli faaliyet alanlarımız ile müşteri memnuniyeti ile çalışıyoruz. Tasarım ve işçilikte yer alan ekip arkadaşlarımız ve çalışan personellerimiz ile sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Ankara granit mezar modelleri olarak severek çalıştığımız bu alan da müşteri isteklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Etkin olduğumuz süre boyunca gelişen teknolojimiz ile kaliteli ürün tercihimizle sizlere hizmet veriyoruz. Yerinde ve zamanında iş teslimi ile çalışarak birçok müşterinin takdirini kazanmayı başardık. Her bütçeye yetişen tasarım örneklerimiz ile birçok kişinin ihtiyaçlarını yerine getirdik ve mutlu etmeyi başardık.  Sizler de sevdiklerinizin mezarlarını yaptırmak ya da onarmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçmeyi unutmayınız.

Ankara Granit Mezar Fiyatlari

Ankara Granit Mezar sektöründe lider konumda bulunan Altınel Mermer Granit 15 yılı aşkın süredir aynı çalışma azmi ile hizmet vermektedir. Granit mezar modelleri, mermer mezar modellerimozaik mezar modelleri, ve baş taşı modelleri ve geniş ürün yelpazesi ile sizlere bir telefon kadar yakınız. Baş taşı modelleri, porselen resim, lazer kesim işlemeli granit baş taşı çeşitlerini kalite normlarını en üst düzeyde, sakinlerinin hayal ettikleri mezar modellerini için en ince ayrıntısına kadar özel olarak tasarlanmış projeler üreten firmamız, projelerinde sağlamlık, estetik ve mimarinin en üst düzey olanaklarını da sunmaktadır. 

Neden Granit Mezar Modellerini Tercih Etmeliyim?

Sevdiklerinizin anısını yaşatacağınız mezar taşları için dayanıklı ve güzel görünümlü kalın granit mezar modellerini yıllardır inşa etmekteyiz. Diğer mezar modellerine göre birçok artısı olan granit mezar modeli biraz daha yakından tanıyalım. Granit, çıplak gözle görülebilir büyüklükte granüllere sahip volkanik bir taştır. Yeryüzünden çokça bulunan ve günlük hayatta sıklıkla kullanılan taşlardan biridir. Bunu yanı sıra dayanıklı ve göze hitap eden dokusuyla da yaygın olarak tercih edilmektedir. Mutfak tezgahından zemin döşemesine, merdiven basamaklarından mezar taşlarına kadar pek çok kullanım alanı vardır. Ankara Granit Mezar Modelleri olası hasarlara karşı mermere kıyasla oldukça dayanıklıdır. Isı, yağmur gibi dış etkilere karşı oldukça sağlamdır. Geçirgenliğe sahip olmadığından rengini, dokusunu ve cilasını çok uzun süre saklamaktadır. Granit taşlar aşınma ve çizilmelere karşı dayanıklı ve normal şartlar altında çatlamaz.

Granit Malzemeleri Mezar Yapımı

Ankara mezar taşların da en çok tercih edilen çeşittir. Çıplak gözle görülebilir nitelikte olup granüllü taş çeşididir. Magmanın yavaşça soğuyarak kristalleşip ortaya çıkışıyla ortaya çıkan volkanik taştır. Yer altında sıkıp kalır asla yüzeye çıkamaz. Granit taşlarının uzun ömürlü olduğunu biliriz. Aşınmaz ve çizilmez yapıda olup kola kolay çatlamamaktadır. Bu kalitesiyle birçok yıldır anıt mezarlarda tercih edilir. Geçirgenliğinin olmamasıyla rengini cilasını kokusunu uzun yıllar boyunca sürer. Sıcaklık yağmur gibi hava olaylarına oldukça dayanıklı üründür. Birçok mimarların banyo ve mutfakta kullandığı mühendislerin projelerinde tercih ettiği üründür.

Mermer mi Daha İyi Granit Mi?

Mermerler, uygun maliyetli olması açısından müşterilerin tercihi oluyor. Fakat dayanıklılık açısından maliyeti göz önüne almamalıyız. Bu konuda sert bir kayaç olan granit doğal taşı seçmeliyiz. Çünkü mermerler asit ve bazlar ile tepkimeye girerler. Böylelikle yüzeyinde sirke ve limonlar temas ettiğinde sararma ve kararmaya neden olur. Böyle durumlar granitler için söz konusu değildir. Yüzeyinde leke tutmaz ve cilasını uzun süre korur. Mermerler yağmur sularından etkilenirken granitler su emmeyerek uzun süre kullanım sağlarsınız. Dayanıklılık açısından sert kayaç olduğu için firma olarak granit taşlarını öneriyoruz.

Granit Mermer ve Kullanım Alanları

Gelişmiş teknoloji ile doğal taşı işleyerek birçok sektörün dış cephe kaplamasında kullandık. Zemin döşemelerin de merdiven basamakları mutfak ve banyo tezgahları asansör kaplamalarında da yer verdik. Ayrıcı kimi zaman şömine ve sehpa masa gibi alanlara estetik görünüm kazandırdık. En dayanıklı ve estetik yapısı olan günümüzün doğal taşı granit mezar yapımında da oldukça tercih ediliyor. Renk ve doku çeşitliliğine sahiptir. Kolay temizleyebileceğimiz ürün olup iç ve dış mekanlar da kullanılabilecek en hijyenik işlevsel malzemedir. 80’li yıllarının sonu itibariyle yaygın olarak kullanılan taşımız birçok avantajlarıyla mühendislerin projelerin de yer alır. 

Mezar İçin En iyi Mermer Hangisi?

Sevdiklerimizin mezarlarını yaptırmaya karar verdiğimiz zaman uzun süre kullanmayı isteriz. Bu sebeple yüksek dayanım gücüne sahip mermerleri tercih ederiz. Bu bakımdan granit mermerler ilk olarak tercihlerimiz arasındadır. Olumsuz iklim koşullarına karşı dayanıklı olup yağmur ve kar sularından etkilenmez. Toprak ıslanması ile yüzeye baskı yapamaz. Böylelikle aşınma ve yıpranma söz konusu olamaz. Parlak görüntüye sahip olduğu için yüzeyi hemen tozlanır. Fakat su ile birlikte bunu kolaylıkla temizleriz. Sizlere farklı renk seçenekleri sunup tercih imkanı sunuyoruz. Bunlar kırmızı kahverengi ve siyah renklerdir.

Mezar Ne Kadar Süre Sonra Yapmalıyız?

Firma olarak mezar yapımını hemen gerçekleştirmeyiz. Defi işlemi bittikten sonra toprağın çökmesini bekleriz. Bunun içinde en az bir kış süresi kadar ya da 1 yıl kadar beklemeliyiz. Bu sayede toprak çöker ve modeli kolaylıkla inşa ediyoruz. Mezar yapımı konusunda uzman ekiplerimizce oluşturuyoruz. Temelini inşa ederken beton ve taşlar ile dolduruyoruz. Daha sonra demirler ile birlikte destekleme yapıp sağlamlaştırıyoruz. Mezar taşı seçiminde müşterilerimize gerekli tavsiyeler de bulunarak hareket ediyoruz.

Galeri

error: Content is protected !!
Sohbete Başla
Altinel Mermer
Merhaba?
Yardımcı Olabilir Miyim?