Mezar Bakımı ve Yenileme

Çiçeklendirme Bakım ve Yenileme

Mezar bakımı ve yenileme hizmeti oldukça önemlidir. Mezarlar zaman içerisinde deforme olmakta, toprağı azalmakta ve bitkiler solmaya başlamaktadır. Altınel Mermer olarak firmamızda işinin ehli mezar bakım peyzaj mimarları mezarı ziyaret ederler. İstemiş olduğunuz mezar bakımı, çiçeklendirme ve yenileme hizmeti için durum analizi yapılmaktadır.

Mezar yaptırdıktan sonra mezarla alakamız kesilmemekte, sürekli bakım ve onarımını yaptırmamız gerekmektedir. Hava koşulları veya mezarın görünümü, çiçeklendirme bakım ve yenileme hizmetini gerekli kılmaktadır. Mezar yenileme hizmeti mezarın uzun ömürlü kullanımı noktasında kilit önem taşımaktadır.

Gün içerisinde kullanılan her malzeme gibi mezarlarda zaman içerisinde deforme olmakta, toprağı azalmakta ve üzerinde yer alan çiçekler ve bitkiler solmaya başlamaktadır. Bu bağlamda tüm mezar sorunlarını ortadan kaldırmak için ve mezar bakımı ve yenilemesi noktasında araştırmalar yapmanız gerekmektedir.

Altınel Mermer firması olarak mezar bakımı ve yenileme noktasında da müşterilerimizin isteğine göre hareket ediyoruz. Mezar bakım ve yenileme noktasında firmamızda yer alan mezar bakım peyzaj mimarları mezarı ziyaret ederek tüm süreci detaylı bir şekilde analiz ederler. Bu bağlamda mezarın ihtiyaçları doğrultusunda mezar bakımı, çiçeklendirme ve yenileme hizmeti için harekete geçilmektedir.

Tüm süreçler analiz edildikten sonra yenileme işlemi için planlı bir sistem ile çalışmaya başlanmaktadır. Bu bağlamda her detay incelikle işlenerek defi alanında bakım onarım işlemini gerçekleştiririz. İlk etapta aşınmış ve deforme olan bölgeyi onarır mezar yüzeyindeki lekeleri detaylı bir şekilde arındırırız. Tüm süreçler titizlikte uygulanırken aynı zamanda mezar taşını beyazlatarak görsel çekicilik arttırmaktayız. Tüm süreçlerin yanı sıra müşterilerin arzusu üzerine mezarın daha hoş gözükmesi için toprakta çiçeklendirme işlemini gerçekleştiririz.

mezar bakim yenileme 500x344 1 - mezar bakım ve yenileme
mezar-bakimi

Ankara Mezar Bakım Modelleri

Kabir Bakım Hizmeti

Mezar Bakımı

Mezar bakımı da en az mezar yapımı kadar önemli ve gerekli bir uygulamadır. Mevsimsel geçişler ve buna paralel olarak yaşanan hava koşulları mezarların bakımını gerekli kılmaktadır. Altınel Mermer, bünyesinde yer alan mezar ustaları ile birlikte mezarlarınızı ilk gün ki gibi onarır ve bakım işlemini gerçekleştiririz.

Mezarlarınızın eskiyen ve silinen mezar taşı yazılarının boyanması, aşınmış olan mezar mermerin yenilenmesi, tamiri ve bakımı profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Tüm detaylar detaylı bir şekilde analiz edildikten sonra mezarın çevresinde ki yabancı maddelerin temizleme ve arındırma işlemi uygulanmalıdır. Aynı zamanda Altınel Mermer firması olarak kurumuş yaprakları ve yabancı otlardan arındırıp temizleyerek toprağın yapısına göre çiçek dikiyoruz.

Toprağın Değişimi, Gübreleme ve Çiçek Bakım

Mezarlarda ki toprağın değişimi, gübreleme ve çiçek bakımı yenilenme açısından oldukça önemli uygulamalardır. Altınel firması olarak ilk etapta topraktan numune alarak değişimin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine karar veririz. Mezarda toprak değişimi gerekli görülürse toprak tedariği sağlanır.Toprak değerlendirmesinden sonra çiçek ve bitkilerin detaylı analizi yapılır. Gerek görüldüğü taktirde çiçeklerin daha canlı, taze ve daha uzun ömürlü yaşaması adına gübreleme işlemi uygulanmaktadır. Bazı mezarlarda çiçek ve bitki ekimi gerçekleştirilir ve mezarların daha hoş ve temiz görünmesi sağlanır. Çiçek ekiminin yanında budama işlemi de uygulanmaktadır. Bu durum genelde çiçek ekimine ihtiyaç bulunmayan durumlarda gerçekleştirilen bir işlemdir. Mezar etrafında uygulanan budama işlemi ile mezarın üzerinde ve çevresinde yer alan yabani otlar temizlenmektedir. Budama işleminden sonra ki süreçte sulama uygulaması da yapılarak mezar bakım işlemi tamamlanmış olacaktır.

Bitki ve Çiçek Ekimi

Bitki ve çiçek ekimi profesyonel kadromuzla birlikte analiz edilerek uygulamaya geçiş sağlanmaktadır.  Temiz ve huzur veren çiçekler mezarın hoş koku yaymasına, temiz ve bakımlı görünmesine de büyük bir katkı sağlamaktadır. Mezarın gövdesi ya da çevresine ekilen bitkiler görünüş olarak beklenileni karşılamaktadır. Mevsimine özel seçilen bitkiler solmadan uzun yıllar yaşayabilecek belli aralıklar ile sulama yaparak canlılığını korunacaktır. Altınel Mermer olarak tüm süreçleri en iyi şekilde uygulamaktayız.

Kabir Bakım Modelleri

Kabir bakım modelleri noktasında Altınel Mermer firması olarak geniş çerçevede seçim alanı yaratmaktayız. Mezar yapımı ve mezar bakımı noktasında kaliteli ve profesyonel işçilik dolayısıyla ilk tercihler arasında yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Aşağıda yer alan mezar modellerini inceleyip seçim sonrasında bizlere dönüş yaparak uygulama talebinde bulunabilirsiniz. Genel anlamda tek bakım, özel gün, aylık ve senelik bakım olarak hizmetlerimiz mevcuttur.

Tek katlı mezar modelleri hakkında bilgi almak ve incelemek için tıklayınız.

Çift kişilik mezar modelleri hakkında bilgi almak ve incelemek için tıklayınız.

Galeri

error: Content is protected !!
Sohbete Başla
Altinel Mermer
Merhaba?
Yardımcı Olabilir Miyim?