Ankara Mezar Çeşitleri

Ankara Mezar Çeşitleri

Ankara mezar çeşitleri olarak yer aldığımız bu sektörde uygun fiyat seçenekleri sunarak sizlere kampanyalı fırsatlar sunuyoruz. Etkin olduğumuz süreç boyunca müşterilerimizin isteklerini yerine getirdik. Ankara mezar çeşitleri olarak farklı tasarımlar ve dayanıklı ürünler inşa ettik. Bu sayede zirvelere ismimizi yazdırdık. Alanında deneyimli ve uzman arkadaşlarımız ile birlikte yeni ihtiyaçları keşfediyoruz. Gelişmiş teknolojimiz ile birlikte sistemlerimizi görsel çekicilik uyandırarak hazırlıyoruz. Temelinden itibaren bütün malzemeleri birinci sınıf tercih edip kaliteli olmasına özen gösteriyoruz. Mezar tasarımının yanı sıra bakım onarım ve yenileme işlemi de yaparak ilk günkü güzelliklerini koruyoruz. Sizler de tasarımlarımızı ve hizmetlerimizi görmek isterseniz sitemizi ziyaret edip bizler ile irtibata geçebilirsiniz.

Mezar Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sevdiklerimizin mezarlarını yaptırırken bazı önemli hususlar vardır. Bu gibi durumlara dikkat etmezsek yaptırdığımız modeller kısa zaman da çatlar ve yana yatar. Bu gibi durumları yaşamamak adına Altinel firması olarak sizlere uzun ömürlü tasarımlar ortaya çıkarıyoruz. Mezar yapımında öncelikle dikkat etmemiz gereken husus mezarın temelidir. Bu işlem için definin yapıldığı yere gideriz Ve yattığı yeri tespit ederiz. Etrafındaki bütün toprakları boşaltır sert zemin bulana kadar bir çalışma sergileriz. Daha sonra sert zemine demir ile güçlendirilmiş bir betondan temel atarız. Bu işlem oldukça önemli olup titiz bir şekilde gerçekleştirmeliyiz. Önemli unsurları atlamamak ve sırayla işleme koymalıyız. Sonraki işlemimiz mezar taşı seçimidir. Mezar taşı seçimini yaparken sert mermer veya granit tercih etmek sizlere fayda sağlayacaktır. Böylelikle mezarlar doğa şartlarına daha dayanıklı bir yapı sergileyecektir. Yağmura, rüzgara, neme ve rüzgarla gelen toz kalıntılarından etkilenmeyecek böylelikle yıpranması gecikerek uzun ömürlü olacaktır.

Mezar montajı yaparken mezarların taşlarının köşelerine ve bütün kolona geçen sistemlerine vidala işlemi yapmam oldukça önemlidir. Sonrasında tarama sistemi uygulayarak işlemimizi toprak ve taşları ayırmak için aralarını mutlaka beton ile doldurmalıyız. Mezar yapımı konusunda kullandığımız malzemeleri özenle ve kaliteli olacak şekilde seçmek gerekir. Çünkü granit ve mermerlerin yapı malzemesi farklı olduğu için ona uygun malzeme temini yapmalıyız. Bu sebeple firma olarak müşterilerimize iyi bir hizmet verme garantisi ile çalışıyoruz. Deneyimli arkadaşlarımız ve kaliteli ürün tercihlerimiz ile sizlere sağlam güvenilir modeller inşa ediyoruz.

Granit Mezar Modelleri

Granit taşlar, feldspat ve mika minerallerinden meydana gelen bileşimdir. Oldukça sert bir yapıya mevcuttur. Dünyada elmastan sonra en sert dayanıklı doğal taştır. Granit taşlar iklim değişikliklerine ve olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı bir yapısı vardır. Sunduğu görsel çekicilik sayesiyle müşterilerimizin zevkine hitap eder. Birçok renk çeşidi olup kırmızı, siyah, yeşil ve kahverengi renkleri ile sizlere alternatif seçenekler oluştururuz. Su emmez bir yapıya sahip olduğu için yoğun kar ve yağmur sularına maruz kalsa bile yüzeyinde herhangi bir değişiklik olmaz. Esnek yapıda oldukları için kırılmaz ve çatlamaz. Granit taşlarının yüzeyi benekli ve gözeneklidir. Bu sebeple yüzeyinde çizilme olmaz. Belirli aşamaları geçtikten sonra kullanıma hazır hale getirir ve sizlere sunarız. Parlak ve görsel çekicilik uyandırdığı için müşterilerimizin en çok tercih ettiği modeller arasındadır.

Mezar Bakımı Hizmetleri

Kimi mezarlar doğru montaj uygulanmadığı için ve mezar taşı seçimi iyi olmadığı sebebiyle yıpranır ve aşınır. Bu görüntü bizi oldukça üzdüğü için mezar bakımına ihtiyaç duyarız. Bu sebeple sizlere daha yararlı hizmet vermek adına kaliteli hizmet sunuyoruz. Öncelikle definin yattığı alana gidip yapmamız gerekenleri sırayla not alıyoruz. Ve bir bir işleme koyuyoruz. Öncelikle yüzeyde sararma ve kararmaları engellemek adına beyazlatma işlemi uygularız. Aşınmış olan yerleri onarır ve yenileriz. Mezar baş taşı üzerindeki silinen yazıları müşterilerimizin isteği üzerine işlem uygularız. Yüzeydeki yazı rengi ve stili ile yenileme yaparak ilk günkü güzelliğine kavuştururuz. Daha sonra toprağa geçeriz. Bu esnada peyzaj mimarlarımız tarafından toprağa uygun çiçek modelleri seçeriz. Öncesinde kirlenen toprağı kurumuş yapraklardan ve yabancı otlardan temizleme işlemi yaparız. Sonrasında çiçeklendirme yöntemimiz ile rengarek bir görüntü elde ederiz. Firmamızca belirli aralıklarla sulama işlemi uygularız. Böylelikle çiçeklerimiz ilk günkü güzelliğini korumuş oluruz. Altinel firması olarak sizlerde hizmetlerimizden yararlanmak için iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir Yorum Bırakınemail adresiniz paylaşılmayacaktır.