6 - Ankara Mezar Çeşitleri 2021

Ankara Mezar Çeşitleri 2021

Ankara Mezar Çeşitleri konusunda avantajlı fırsatlara sahip olan firmamız 1997 yılında mezar yapımı sektöründe Yenimahalle Karşıyaka mezarlığının yanında kurulmuştur. Ankara’nın en geniş kapsamlı mezar çeşitleri ve mezar taşı modellerini müşterilerimize uygun fiyatlarda sunmaktayız. Mezar işlerini standarda uygun şekilde kaliteden ödün vermeden, uzaklık ve mesafe sıkıntısı olmadan uzman personelimizle talep karşılama güven ve dürüstlük ilkesiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Başlıca Ankara Mezar Çeşitleri

  • Aile Mezar Çeşitleri : Ankara Altınel Mermer olarak aile mezarı gibi çalışmalarımızda birçok başarı elde ettiğimiz aile mezarı modelimizde senelerinde verdiği tecrübe ile mezar işlerinde üstün yetenek ve bilgi sahibi bir firma olarak mezar hizmetlerimiz hız kesmeden devam etmektedir.
  • Blok Mezar Çeşitleri : Blok Mezar kalın mermer ve granit çalışılmış bir mezar modelidir. Blok mezar yapım işleri hem uğraş hemde temiz işçilik isteyen bir mezar modelidir. Blok mezar normal mezar modellerine göre fiyat olarak da farklıdır. Gövde kısmında kalınlık olarak 3 cm yi geçen mezarlar Blok Mezardır.
  • Granit Mezar Çeşitleri : Baş taşına porselen resim veya lazer resim olarak baş taşı yazılımı kumlama olarak yazılmaktadır. İşlerimiz kaliteli, zamanında ve uygun temiz işçilik anlayışı ile her kesime hitap etmektedir. Mezar seçmek ve beğenmek siz değerli müşterilerimizin seçeneği doğrultusunda imalat başlatılır.
  • Tek Kişilik Mezar Çeşitleri : Mermer sektörde tek başına kullanıldığı zaman bile olağanüstü görünümler çıkarmaktadır. Mermer mezar ve kabristan yapımı uygun fiyat seçenekleriyle siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktan mutluluk duyarız. Tek kişilik mezar modellerinde sıkça kullandığımız mezar modeli olarak her daim kendini yenileyen bir modeldir. Uygulamasını yapacağımız tek kişilik mezar ve kabir işlerinde önceliklı olarak müşteri memnuniyetimiz önemlidir. İşlerimizi kaliteli ve zamanında teslim etmeye önem veriyoruz.

Mezar Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sevdiklerimizin mezarlarını yaptırırken bazı önemli hususlar vardır. Bu gibi durumlara dikkat etmezsek yaptırdığımız modeller kısa zaman da çatlar ve yana yatar. Bu gibi durumları yaşamamak adına Altinel firması olarak sizlere uzun ömürlü tasarımlar ortaya çıkarıyoruz. Mezar yapımında öncelikle dikkat etmemiz gereken husus mezarın temelidir. Bu işlem için definin yapıldığı yere gideriz Ve yattığı yeri tespit ederiz. Etrafındaki bütün toprakları boşaltır sert zemin bulana kadar bir çalışma sergileriz. Daha sonra sert zemine demir ile güçlendirilmiş bir betondan temel atarız. Bu işlem oldukça önemli olup titiz bir şekilde gerçekleştirmeliyiz. Önemli unsurları atlamamak ve sırayla işleme koymalıyız. Sonraki işlemimiz mezar taşı seçimidir.

Mezar taşı seçimini yaparken sert mermer veya granit tercih etmek sizlere fayda sağlayacaktır. Böylelikle mezarlar doğa şartlarına daha dayanıklı bir yapı sergileyecektir. Yağmura, rüzgara, neme ve rüzgarla gelen toz kalıntılarından etkilenmeyecek böylelikle yıpranması gecikerek uzun ömürlü olacaktır.

Mezar montajı yaparken mezarların taşlarının köşelerine ve bütün kolona geçen sistemlerine vidala işlemi yapmam oldukça önemlidir. Sonrasında tarama sistemi uygulayarak işlemimizi toprak ve taşları ayırmak için aralarını mutlaka beton ile doldurmalıyız. Mezar yapımı konusunda kullandığımız malzemeleri özenle ve kaliteli olacak şekilde seçmek gerekir. Çünkü granit ve mermerlerin yapı malzemesi farklı olduğu için ona uygun malzeme temini yapmalıyız. Bu sebeple firma olarak müşterilerimize iyi bir hizmet verme garantisi ile çalışıyoruz. Deneyimli arkadaşlarımız ve kaliteli ürün tercihlerimiz ile sizlere sağlam güvenilir modeller inşa ediyoruz.

Granit Mezar Modelleri

Ankara Mersin Siyahı Mezar Modelleri

Mersin Siyahı Mezar Modelleri – 006

Granit taşlar, feldspat ve mika minerallerinden meydana gelen bileşimdir. Oldukça sert bir yapıya mevcuttur. Dünyada elmastan sonra en sert dayanıklı doğal taştır. Granit taşlar iklim değişikliklerine ve olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı bir yapısı vardır. Sunduğu görsel çekicilik sayesiyle müşterilerimizin zevkine hitap eder. Birçok renk çeşidi olup kırmızı, siyah, yeşil ve kahverengi renkleri ile sizlere alternatif seçenekler oluştururuz. Su emmez bir yapıya sahip olduğu için yoğun kar ve yağmur sularına maruz kalsa bile yüzeyinde herhangi bir değişiklik olmaz.

Esnek yapıda oldukları için kırılmaz ve çatlamaz. Granit taşlarının yüzeyi benekli ve gözeneklidir. Bu sebeple yüzeyinde çizilme olmaz. Belirli aşamaları geçtikten sonra kullanıma hazır hale getirir ve sizlere sunarız. Parlak ve görsel çekicilik uyandırdığı için müşterilerimizin en çok tercih ettiği modeller arasındadır.

Ankara Mezar Çeşitleri Mezar Bakımı Hizmetleri

Ankara Mezar Çeşitleri

Traverten 5cm Mezar Modelleri – 022

Kimi mezarlar doğru montaj uygulanmadığı için ve mezar taşı seçimi iyi olmadığı sebebiyle yıpranır ve aşınır. Bu görüntü bizi oldukça üzdüğü için mezar bakımına ihtiyaç duyarız. Bu sebeple sizlere daha yararlı hizmet vermek adına kaliteli hizmet sunuyoruz. Öncelikle definin yattığı alana gidip yapmamız gerekenleri sırayla not alıyoruz. Ve bir bir işleme koyuyoruz. Öncelikle yüzeyde sararma ve kararmaları engellemek adına beyazlatma işlemi uygularız. Aşınmış olan yerleri onarır ve yenileriz. Mezar baş taşı üzerindeki silinen yazıları müşterilerimizin isteği üzerine işlem uygularız.

Yüzeydeki yazı rengi ve stili ile yenileme yaparak ilk günkü güzelliğine kavuştururuz. Daha sonra toprağa geçeriz. Bu esnada peyzaj mimarlarımız tarafından toprağa uygun çiçek modelleri seçeriz. Öncesinde kirlenen toprağı kurumuş yapraklardan ve yabancı otlardan temizleme işlemi yaparız. Sonrasında çiçeklendirme yöntemimiz ile rengarek bir görüntü elde ederiz. Firmamızca belirli aralıklarla sulama işlemi uygularız. Böylelikle çiçeklerimiz ilk günkü güzelliğini korumuş oluruz. Altinel firması olarak sizlerde hizmetlerimizden yararlanmak için iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Firmamızı ziyaret etmek ve daha fazla bilgi almak için lütfen “Ankara Mezar Çeşitleri” yazısına tıklayınız.

İlgili Yazılar

Bir Yorum Bırakınemail adresiniz paylaşılmayacaktır.