altinel mermer usak beyazi mezar modelleri ubm 01 - Ankara Mezar Mermer

Ankara Mezar Mermer

Ankara Mezar Mermer firmamız her geçen gün yaptığı şık tasarımları ile müşterilerin kalbinde yer etmeyi başarmış durumdadır. Ankara Mezar Mermer 23 yılı aşkın tecrübesiyle hizmet veriyor olup tecrübelerine tecrübe katmaya devam etmektedir. Asıl amacımız müşterinin yüzünü güldürmek olduğu için iyi ürünü uygun fiyata satma anlayışımızı sürekli olarak sürdürüyoruz.

Mezar Taşı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Mezar taşı seçilirken taş cinsi seçimi çok önemlidir. Mezar yapıldıktan sonra yıllarca güneşe, yağmura, buzlanmaya maruz kalacak, içindeki toprak ıslanıp kışın don yapınca dışarıya doğru baskı yapacak, zemindeki en ufak kayma yüzeydeki taşlarda çok büyük basınca sebep olacaktır. Mezar taşı seçilirken taş cinsi seçimi çok önemlidir. Mezar yapıldıktan sonra yıllarca güneşe, yağmura, buzlanmaya maruz kalacak, içindeki toprak ıslanıp kışın don yapınca dışarıya doğru baskı yapacak, zemindeki en ufak kayma yüzeydeki taşlarda çok büyük basınca sebep olacaktır.

Mezar yapımında kullanılması gereken asıl taş çeşitleri granit, bazalt, diyabaz gibi volkanik kayaçlardır. Özellikle granit grubu taşlar, yüksek sertlik dereceleri, esneklikleri, asitle reaksiyon vermeyen kimyasal yapıları sebebiyle en dayanıklı mezar ve anıt taşlarıdır.

Hangi Mezar Modelleri Daha Dayanıklı Olur?

Mezarda dayanıklılık için esas olan mezarın, kalın ve az sayıda parçadan oluşmasıdır. Ne kadar güzel görünürse görünsün, çok sayıda parçadan oluşan mezarlar risklidir. Çünkü ne kadar çok parça varsa o kadar çok birleşim ve yapışma vardır. Ne kadar çok birleşim varsa o kadar çok ayrılma ve parçalanma riski olur. Bu nedenle tercihiniz (özellikle kışları soğuk geçen şehirlerde), kalın ve az sayıda parçadan oluşan blok mezarlar olmalıdır.

Altınel Mermer Olarak Farkımız Ne?

Altınel Mermer olarak şık tasarımlara önem verdiğimiz kadar kaliteye bir o kadar önem veriyoruz. Müşterilerimize ürünlerimizin satışını yaparken onlara taş çeşitlerinin avantajlarını ve dezavantajlarını anlatıyor, karar vermelerine yardımcı oluyoruz. Yüzde yüz müşteri memnuniyeti garantili kurumsal firmamız satış aşamasında ve sonrasında müşterilerimizin her sorusunu yanıtlayacak ve sorunlarına çözüm bulacak ekibe sahiptir.

Sizde profesyonel ekibimizler beraber bizim tecrübelerimizden faydalanmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Tek katlı mezar modelleri hakkında daha fazla bilgi almak ve incelemek için tıklayınız.

İlgili Yazılar

Bir Yorum Bırakınemail adresiniz paylaşılmayacaktır.