Ankara İnşaat Mermer

Ankara İnşaat Mermer 2021

Ankara inşaat mermer konusunda deneyimli ekipleriyle kalitesinden taviz vermeyen bir anlayış ile aldığı işleri zamanında bitiren, konusunda önde gelen kuruluşlardan biridir. İnşaat Mermerinin her çeşidini ve her rengini siz müşterilerimizle buluşturan firmamız sizlere  en iyi hizmeti vermek için her gün daha ileriye gitmektedir. Ankara inşaat mermeri sektöründe sizlere en iyi doğal taşları sunuyoruz. Alanında uzman kişiler ile çalışarak sizlere profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Etkin olduğumuz süreç boyunca birçok firmalar ile çalışarak başarılara ulaştık. Bugün Ankara da en çok tercih mermer firmasıyız.

İnşaat Mermerleri çeşitleri olarak, küpeşte ve denizlikler, dış cephe çalışmaları, zemin çalışmaları, basamak ve merdiven yapımında en iyi sonuçları sizlere sunan firmamız aynı zamanda en uygun fiyat seçenekleri ile de öne çıkmaktadır. Altinel mermer firmasın olarak sizlere uygun fiyatlar ile doğal taşların satışını gerçekleştiriyoruz. Fiyat teklifi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ankara İnşaat Mermer Modelleri

ankara inşaat mermeri

– Küpeşte ve Denizlikler
– Dış Cephe Çalışmaları
– Zemin Çalışmaları
– Basamak ve Merdiven

Mermer Nedir?

Mermer ülkemizde çokça rezervi bulunan taşlardan bir tanesidir. Kolay şekil alabilmesi ve çok olması sebebiyle uygun fiyatlı doğal taşlarımızdan biridir. Mermerler tarih boyunca saray, cami Taç Mahal’e kadar birçok yer de bulunmuştur. Beyaz renginin vermiş olduğu doğal güzelliği ile birlikte birçok yerde öncelikli tercihlerimiz arasında yer alır.

Günümüzde; mutfak tezgah, mezarcılık, sütun, çeşme ve zemin döşeme gibi alanlar da karşılaşırız. Dekorasyon ve duvar kaplama, banyo ve şömine gibi alanlar da tercih ederek ortam estetik kazandırırız.

Dünya da mermer rezervinin %42 si Türkiye’ de bulunur. Ülkemizde daha çok Afyon, Denizli ve Elazığ gibi alanlar da karşımıza çıkar. Geniş bir coğrafyada bulunması ile birçok alanda tercih imkanı oluşturuyor. Türkiye mermer rezervi bakımından 7. sıra da yer alır. Kullandığımız mermerler sert bir kayaç olup bulunduğu alanda yüksek savunma ve dayanıklılık gösterir. Görsel çekiciliğinin yanı sıra savunma ile dikkat çeker. Olumsuz iklim şartlarına ve darbelere karşı savunma sağlar.

Granit nedir? Nerelerde Kullanılır?

Kuvars ve feldspat başta olmak üzere birçok minerallerden oluşan volkanik bir taştır. Dokusu ve görüntüsü bakımından dikkat çeken bir yapısı vardır. Volkanik bir köken olduğu için oldukça sert bir taştır. Isıtma ve ardından soğutma işlemi sırasında son derece sert bir malzeme olarak granitler oluşur. Farklı renk ve dokular da karşımıza çıkar.

Granit mermerleri maden ocaklardan çıkartırız. Dünyanın her yerinde bulunabilir. Türkiye de Edremit, Bursa, Eskişehir, İstanbul gibi bölgelerde karşımıza çıkar. İç ve dış mekanlar da inşaat mermeri olarak granit tercih ederiz. Cephe kaplaması, yer döşemesi ve kaldırım gibi alanlar da estetik bir dizayn oluşturmak için öncelikli tercihlerimiz arasındadır.

Ankara İnşaat Mermeri Özellikleri

Ankara İnşaat Mermer

  • Sertlik

Sert mermerler, binalarda daha çok döşemelerde ve kapı eşiklerinde kullanılır. Genel olarak, silikat minerallerinin artmasıyla birlikte mermerin sertliği de artar.
Sert mermerlerin kesimi ve şekillendirilmesi daha zor ve masraflıdır. Buna karşılık, çok iyi cila kabul ederler. Bu özellik sayesinde mermer, inşaat sektörünün vazgeçilmez materyallerinden biri olmuştur.

  • Su Emme

Su emme daha çok binaların dış cephe kaplamalarında kullanılan mermerler için önem taşır. Zira, yağmur suları özellikle karbonat içeren mermerlerde tesir ederek çözülmelerine neden olur.
Bazı mermer türlerinde yüzeyin rengini kaybetmesi olasıdır. İklim koşullarına uygun uygun mermer türünün tercih edilmesi uzmanlık gerektiren bir iştir.

  • Renk

Gerçek mermerler saf olduklarında beyaz tonlardadır.Renklenme, mermeri oluşturan esas mineralin yanında tali veya az oranda yabancı element ve minerallerin varlığından kaynaklanır.
Renk ve desen alım satımında önemli rol oynayan özelliklerdendir.

  • Saydamlık

Mermerin ışığı geçirebilme özelliğidir. İnce kristalli mermerlerin saydamlık özellikleri daha yüksektir. Bu özellikleri yüksek olan mermerler süs eşyası yapımında ve heykeltıraşlıkta kullanılır.
Lakin bazı iç alanlarda ( banyo, mutfak gibi) çeşitli kullanım tercihlerine rastlanabilir.

  • Cila Tutma

Mermerlerin cila tutma özellikleri farklılıklar gösterir. Genel olarak, sert mermerler daha iyi cila kabul ederler.
Yumuşak yapılı mermerler ise gözenek sayısı ve gözeneklerinin çapı fazla olduğu için daha zor parlatılır. Mermerlerin parlatılması için polyester, vernik gibi kimyasallar kullanılır.

Firmamızı ziyaret etmek ve detaylı almak için lütfen buraya tıklayınız.

İlgili Yazılar

Bir Yorum Bırakınemail adresiniz paylaşılmayacaktır.