altinel mermer blok mezar modelleri bmm 03 1 - Ankara Mezar Peyzaj

Ankara Mezar Peyzaj

Ankara mezar peyzaj veya mezar bakımı olarak halkımız, yakınlarının mezarları ve mezar bakımı konusunda hassas bir toplumdur. Kaybettikleri kişiler ile manevi bir bağ kurar ve hatıralarını ayakta tutmaya çalışırlar. Mezarlar da bu hatıraları ayakta tutabilecekleri yerlerden biridir. Sık ziyaret ettikleri kabristanlarında temiz ve bakımlı görünmesini isterler.

Altınel Mermer 1997 yılından itibaren sanatı mermere işlemek için tutku ve özverili işçiliği ile dikkat çekmektedir. Bu sanatın sürekliliğini koruyabilmesi için ustalarımız eskiyen ve silinen mezar taşlarındaki isimlerin boyaların yenilenmesini sağlar ve ilk günkü görünümünü kazandırır.

Yenimahalle Özel Mezar Modelleri

Mezar bakımı konusunda Altınel firması olarak çeşitli başarılara imza attık. Mezarların ilk günkü güzelliği ile buluşturup sizlere teslim ediyoruz. Öncelikle defi alanına gider yapmamız gerekeni sırayla not ederiz. Sonrasında işleme koyarız. Uzman ekip arkadaşlarımız ile öncelikle mezarın yapısını inceleriz. Herhangi bir sararma ve kararma mevcut ise beyazlatma işlemi uygularız. Aynı işlemi mezar baş taşına da uygulayarak yenileriz. Yüzeyinde aşınma ve çatlamalar meydana gelmiş ise ekiplerimizce onarırız. Bu işlem biraz zaman alır. Çünkü yeniden yapmış gibi onarım yapmamız gerekir.

Kaliteli malzemeler temin ederek modeli daha kaliteli hale getiriyoruz. Sonrasın toprağın yapısını inceleriz. Çiçeklendirme yöntemine geçmeden evvel toprağın üzerindeki yabancı ve zararlı otlardan temizleriz. Kuru yapraklardan arındırdıktan sonra yeni çiçekler ekeriz. Peyzaj mimarlarımız ile birlikte toprağın yapısına göre tercih edip ekim işlemi sağlarız. Daha sonra belli aralıklar ile sulama gerçekleştirerek canlı tutmayı sağlarız. Bu sebeple de sizlere ilk günkü güzelliği ile teslim ederiz.

Mezar Bakım Fiyatları

Değişen hava koşulları ile yıpranan taşlar bakıma ihtiyaç duyar. Altınel firması kusursuz yenileme işlemi yaparak sizlere ilk günkü halini teslim eder. Mezar bakım fiyatları yaptırdığınız hizmetlere göre değişiklik gösterir. Mezarların taşı uygulaması ve çiçeklendirme fırsatları sunarak sizler için görsel çekicilik sunan mezar modelleri oluşturuyoruz.

Altındağ İşlemeli Mezar Modelleri

İşlemeli Mezar Modelleri – 011

Sevdiklerinizin kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadığımız bu alanda onlara son görevimizi yerine getirmek isteriz. Mezar modelleri oluşturmadan önce toprağın çökmesini bekleriz. Bu yüzden bir yıl ya da bir kış süreci geçmesini tavsiye ederiz. Daha yapılacak yerin incelemesini yaptıktan sonra istenilen mezar modelleri sunarız.  Mermer granit traverten seçeneklerimiz ile müşterilerimize en uygun modeller inşa ederiz. Diğer firmalara göre mezar taşı fiyatı listemiz oldukça uygun olup her bütçeye hizmet verebiliyoruz.

Ankara Mezar bakımı olarak yer aldığımız bu alanda eskimeye yüz tutmuş mezarların bakımını üstlenerek sizlere teslim ediyoruz. Alanında deneyimli arkadaşlarımız ve peyzaj mimarlarımız sayesiyle başarılı projelere ismimizi yazdırdık. Kurulduğumuz günden bu yana birçok müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını yerine getirdik.

Mezar bakımı konusunda geniş fiyat seçenekleri sunarak siz değerli müşterilerimizi memnun etmeyi başardık. Bu sebeple Ankara da en çok tercih edilen firma olmayı başardık. Montaj sırasında ve bakımı sırasında gerekli tedbirleri alıyor personellerimizi tehlikeye atmıyoruz. Böylelikle ortaya titiz çalışmalar sergiliyoruz. Sizlerde sevdiklerinizin mezarlarını yaptırmak veya bakım yapmamızı isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Mezar Onarımı ve Yenileme

Ankara mezar peyzaj olarak hizmet verdiğimiz bu alanda Altınel firması olarak bakım onarım işlemini kusursuz yerine getiriyoruz. Alanında uzman kişilerle çalışıp uzun dayanıklı ürünler inşa ettik. Ankara mezar peyzaj olarak sizi ve sevdiklerinizi önemseyerek mezarlara gerekli bakımı yapıyoruz. Sizlerden bakım hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Blok Mezar Cebeci Mezarlığı

Firmamızda, kaliteli hizmet ve üretim sağlamak için sürekli kendini yenileyen makineler bulunmaktadır. Bu kapsamda fabrikamızda ISO ve TSE standartlarına uygun olarak üretim ve kalite yönetim sistemi kullanılmaktadır. Bu sistem dahilinde;

 • Tedarikçilerden en kaliteli ve en iyi malzemeyi satın alıyoruz.
 • Sipariş anından montaj anına kadar tüm çalışmaları kontrol ediyoruz.
 • Çalışanlarımız her daim eğitimini ve bilgisini geliştirmektedir.
 • Çevreyi ve doğayı korumak ilk önceliğimizdir.
 • Müşteri odaklı kalite yönetim sisteminin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi çalışanlarımızın katkıları ile sağlanmaktadır.

Eğer sizde kaliteli bir mezar bakım, onarım ve yenileme hizmeti arıyorsanız  Ankara Mezar Bakım Hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Firmamızı ziyaret ederek detaylı bilgi almak isterseniz lütfen tıklayınız.

Mezar Bakımı Nasıl Oluyor ?

Mezar bakımı sırasında koordinasyon ve çalışma disiplinine önem veriyoruz. Bakım hizmeti için önce peyzaj mimarımız alanı ziyaret ediyor, daha sonra bakım görevlilerine yönlendiriyor. Bu planlamadan sonra mezarın üstü, yanları ve çevresi temizleniyor etrafından çıkan atıklar çöpe atılıyor. Kış aylarında kar yağmış ise üzerindeki kar örtüsü temizleniyor. Mezarda renk değişimi ve mermerde kirlenme varsa kimyasallar ile temizleniyor. Baş taşındaki yazılar silinmiş ise boyalar ile ilk günkü haline getiriliyor.

 Firmamız mezar bakımı konusunda oldukça tecrübeli bir firma olup, hizmet kalitesinden asla ödün vermemektedir. Mezarlıkların önünden ya da yakınından geçerken muhakkak çok farklı mezarlara şahit olursunuz.  Mezar taşları yıkılmış, toprakları çökmüş, kaybolmaya yüz tutmuş, üzeri yabancı otlardan gözükmeyen, mezar taşları okunmayacak derecede yıpranmış ve kirlenmiştir.

Özel Resimli Mezar

Özel Mezar Modelleri – 009

Üzerinde ve etrafında dikilmiş olan çiçekler solmuş olan mezarlar çoğu zaman insanın içini sızlatmaktadır. Bu mezarların içinde yatan belki de sayıca çok fazla çocukları olduğu halde ilgilenememektedir. Ya da vakit sıkıntısı sebebi ile ziyaret ve temizliklerini gerçekleştirememektedir. Her ne sebeple olursa olsun bakımsız bir mezarın zamanla kaybolma riski taşıdığı unutulmamalıdır.

Profesyonel ekiplerimizce kontrolü yapılmış mezarlarınızın peyzajları için örnek toprak incelemeleri, bitki incelemeleri ve taş incelemeleri yapılarak gerekli notlar alınır ve o notlar doğrultusunda sizlere rapor sunulur. İstemeniz halinde sizlere gerekli hizmetlerimizi en uygun fiyata vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Mezar Temizliği Nasıl Olur?

Mezarı nasıl temizlemeliyiz ya da hangi ürünler ile temizlemek daha uygun olur? Bu bakımdan sizlere bir kaç önerimiz olacaktır. Uzun süre olumsuz iklim koşullarına dayanamayan mezarlar bir süre sonra yıpranır. Bu sebeple bakıma ihtiyaç duyar. Öncelikle kararmış veya sararmış mezar taşlarını siyah sabun ve yumuşak bir süngere ihtiyaç duyarız. Süngeri siyah sabunla karıştırdığımız saf su ile kirlenen bölgeleri temizleriz. Aynı zamanda çıkması zor lekeleri yumuşak fırça kullanabiliriz. Sabunlama işlemi bittikten sonra su yardımı ile durularız.

Uzayan yabancı otları bahçe makası ile keser daha sağlıklı bir toprak elde ederiz. Aynı şekilde kurumuş yaprak ve otları çöp torbalarına toplayarak daha temiz bir görüntü elde ederiz. Mezar taşı temizliğinde etkili olan bir diğer malzeme sihirli süngerlerdir. Beyazlatma ve yenileme gücü oldukça yüksek olup temiz bir görüntü elde ederiz. Ankara mezar bakımı yerimiz için linke tıklayın.

En İyi Mezar Nasıl Olur?

Sevdiklerinizin mezarını yaptırmaya karar verdiğimizde uzman ve profesyonel kişiler ile çalışmak isteriz. Bu sebeple Altinel firması olarak bu işi kusursuz ve titiz şekilde sağlıyoruz.  İyi bir mezar uzman elleri tarafından yapılmış mezarlardır. Çünkü montaj incelik istediği için çok dikkatli bir şekilde yapmalıyız. Ve kullandığımız malzemeler birinci sınıf kalitesinde olarak inşa etmeliyiz. Dayanıksız ve kalitesiz ürünler bir süre sonra kendini bırakacak ve modeller de aşınma yaşayacaksınız. Aynı şekilde mermer yapıştırıcıları da önemli olup ucuza kaçılmamalıdır. Daha sonra mezar taşı seçimine gelince olumuz iklim koşullarına dayanıklı doğal taş tercih etmeliyiz. Bunlar da sert mermer veya granit taşları olması gerekir.

Mezar Yenileme ve Çiçeklendirme

blok-mezar-modelleri

Mezar bakımı konusunda defi alanın bulunduğu alana gideriz. Öncelikle ne yapacaklarımızı listeler daha sonra sırayla işleme sokarız. İlkönce mezar taşı ve baş taşından başlarız. Yüzeyin de sararma ve kararma varsa onları yenileriz. Beyazlatma işlemi yaparak ilk rengine kavuştururuz. Daha sonra mezar baş taşı üzerindeki silinen yazıları aynı renk üzerinden yenileriz. Aynı yazı şekil ve rengini kullanarak isim ve soy isimlerini yazarız.

Mezar taşı üzerinde çatlak ve kırılmalar varsa uzman ekiplerimizce bu görevi profesyonelce hallederiz. Bu işlem biraz zaman alır. Sonra müşterilerimizin isteği üzerine çiçeklendirme yöntemi yaparız. Bu işlem sırasında peyzaj mimarlarımızın toprakların yapısına göre belirleriz. Daha sonra belli aralıklar ile sulayarak çiçeklerimizin canlılığını koruruz. Ve siz değerli müşterilerimize teslim ederiz.

Mezar Yapımın Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sevdiklerimizin mezarlarını yaptırmaya karar verdiğimiz zaman birçok önemli husus vardır. Bunlara dikkat ederek inşa etmek uzun yıllar boyu kullanmamızı sağlar. Böylelikle firma olarak sizlere tavsiyelerde bulunuyoruz. Mezar yapımında temeline önem verip başından itibaren dayanıklı olmasını sağlıyoruz. Bu aşamada temelini betonlar ve demirler ile destekliyoruz. Boşlukları taşlarla doldurarak sağlam olmasını sağlıyoruz. Daha sonra taş seçimine geçeriz. Bu konuda olumsuz iklim şartlarına karşı dayanıklı olmasını isteriz. Bu sayede tercihlerimiz arasında granit mermer olmasını isteriz. Çünkü bakıma ihtiyaç duymaz ve hava şartlarına karşı mukavemet gösteririz.

mezar-bakimi

Granit mermerler, su emmez bu sayede yağmur ve kar sularından etkilenmez. Yüzeyi benekli ve gözenekli olduğu için çizilmelere karşı savunma sağlar. Volkanik kökenli olduğu için sert bir kayaç türüdür. Feldspat ve kuvars minerallerinden oluştuğu için aşınma meydana gelmez. Sonrasında mezar montajı yapmak da oldukça önemlidir. Bu sebeple uzman ekip arkadaşlarımız sayesiyle bu işlemi kusursuz şekilde gerçekleştiriyoruz.

Ankara’da Mezar Bakım hizmeti arayan müşterilerimize uzun yılların verdi deneyim, ekipman ve ekip ile hizmet vermekteyiz. Firmamız işinin ekli ustalar, peyzaj mimarı, ziraat mühendisi, bahçivan, temizlik görevlisi ve idari işler sorumlusundan oluşmaktadır. Ekipmanlarımız son teknoloji ve kaliteli ürünlerden oluşur.

Ankara Mezar Bakımı Firmaları

Mezar Bakım Hizmetleri

Ankara mezar bakım hizmeti sunan firma arayışında olmanız son derece normaldir. Herkes yakınlarının mezarını temiz ve düzenli olmasını ister bu nedenle Ankara’da mezar bakım hizmeti arayışına girer. Burada da karşılarına Altınel Mermer Granit çıkar. Uygun fiyat ve müşteri memnuniyetini garanti eden Altınel Mermer Karşıyaka mezarlığında en çok tercih edilen Mezar bakım firmasıdır. Karşıyaka Mezar bakımı hakkında bilgi almak için hemen iletişime geçin.

Mezar Bakımı Firmaların En İyi Altınel Mermer!

Altınel Mermer ismini verdiğimiz firmamız 1997’den süre gelen çalışmalarıyla sürekli büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Bizi tercih etme sebeplerinizi kısaca sıralayacak olursak

 • Özgün Tasarımlar
 • Mezar Model Çeşitlerine Dair Her şey
 • Hızlı Teslimat
 • Hızlı Montaj
 • Profesyonel Ekip
 • Gerekli Stok Depoları
 • Üretim Tesisleri
 • Garanti Süreleri
 • Bakım Hizmetleri

Gibi sayabileceğimiz pek çok neden yüzünden bizi tercih edebilirsiniz. Bizlere ulaşabilmek adına sitemizi inceleyebilir gerekli görmeniz halinde bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımızla Altınel Mermer..

İlgili Yazılar

Bir Yorum Bırakınemail adresiniz paylaşılmayacaktır.