altinel logo - Ankara Mezar Peyzaj 1

Ankara Mezar Peyzaj

altinel mermer mugla beyaz mezar modelleri mbmm 07 - Ankara Mezar Peyzaj 3

Ankara mezar peyzaj olarak hizmet verdiğimiz bu alanda Altınel firması olarak bakım onarım işlemini kusursuz yerine getiriyoruz. Alanında uzman kişilerle çalışıp uzun dayanıklı ürünler inşa ettik. Ankara mezar peyzaj olarak sizi ve sevdiklerinizi önemseyerek mezarlara gerekli bakımı yapıyoruz. Sizlerden bakım hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Mezar Taşı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mezar taşı seçilirken sert mermer veya granit tercih edilmelidir. Bunun nedeni mezar taşı doğa şartlarında yağmura, rüzgara, dökülen yapraklar sonrası neme, rüzgarla gelen toprağa maruz kalacak ve yıpranması hızlanacaktır. Tercihlerinizde granit yada sedef mermer kullanmanız mezarın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Mezar taşları birleştirirken mutlaka köşelere ve bütün kolona geçme sistemi, vidalama veya tarama sistemi uygulanmalı, toprak ve taşları ayırmak için arası beton doldurulmalıdır. Mezar yapımına başlamadan önce vefat eden kişinin yattığı yer tespit edilir. Çevresindeki toprak boşaltılarak sert zemin bulunur. Sert zemine, demir ile güçlendirilmiş beton temel yapılır. Bu sebeplerden dolayı mezar temeli işlemin başında ciddiye alınması gereken en önemli unsurdur unutmayın yaptıracağınız mezar taşı temel üzerinde ölümsüzleşecektir.

Mezar Bakım Hizmetleri

 Firmamız mezar bakımı konusunda oldukça tecrübeli bir firma olup, hizmet kalitesinden asla ödün vermemektedir. Mezarlıkların önünden ya da yakınından geçerken muhakkak çok farklı mezarlara şahit olursunuz.  Mezar taşları yıkılmış, toprakları çökmüş, kaybolmaya yüz tutmuş, üzeri yabancı otlardan gözükmeyen, mezar taşları okunmayacak derecede yıpranmış ve kirlenmiştir. Üzerinde ve etrafında dikilmiş olan çiçekler solmuş olan mezarlar çoğu zaman insanın içini sızlatmaktadır. Bu mezarların içinde yatan belki de sayıca çok fazla çocukları olduğu halde ilgilenememektedir. Ya da vakit sıkıntısı sebebi ile ziyaret ve temizliklerini gerçekleştirememektedir. Her ne sebeple olursa olsun bakımsız bir mezarın zamanla kaybolma riski taşıdığı unutulmamalıdır.

Profesyonel ekiplerimizce kontrolü yapılmış mezarlarınızın peyzajları için örnek toprak incelemeleri, bitki incelemeleri ve taş incelemeleri yapılarak gerekli notlar alınır ve o notlar doğrultusunda sizlere rapor sunulur. İstemeniz halinde sizlere gerekli hizmetlerimizi en uygun fiyata vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Toprak Değişimi, Gübreleme ve Bitki Bakımları

Alınan toprak numuneleri incelenir ve toprağın gerekli mineral ve humusları taşımaması durumunda en kaliteli topraklarımız ile tekrar değişimini sağlarız. Toprak değişiminden bitkilerin canlılık durumları yine peyzaj mimarlarımız tarafından kontrol edilir. Gerek duyulması halinde tekrar bitkilendirme yapılabilir ya da aynı bitkiyi daha canlı formuna ulaştırmak için üzerinde gerekli çalışmalar yapılır. Bitkilerin budamasından sulamasına kadar vereceğimiz hizmetlerle tekrar eski formuna kavuşturur ve şık görünümünü kazandırırız.

Bitki ve Çiçek Ekimi

Peyzaj Mimarlarımız mevsim koşullarına uyumlu ve bölgesinde hakim olan bitki seçeneklerini müşterilerimize gösterir ve onların seçimine göre çiçek ekimini sağlarız. Mezarların bitki ve çiçeklendirilmesi yine bu şekildedir.

Kabir Bakım Modelleri

Kabir bakım hizmeti verirken belirli periyot aralarında seçeneklerimiz mevcuttur. Müşterilerimizin seçtiği hizmete göre en iyi şekilde profesyonel ekiplerimiz tarafından bakımları sağlanır ve mezarlar ilk gün ki gibi yeni kalır.

Mezar Modelleri- Mermer Mezar

Altınel firması olarak birçok farklı taştan modeller inşa ediyoruz. Sizlerin istek ve ihtiyaçlarınıza göre hareket edip sevdiklerinize en dayanıklı mezarlar oluşturuyoruz. Mermer mezarlar müşterilerimizin en çok tercih ettiği modeldir. Beyaz renginin verdiği görsel çekiciliği ile sizlerin beğenisinde yer alır. Bunun dışında uygun fiyat seçeneği ile her kitlenin ihtiyacını karşılıyoruz.

Altınel Mermer’i Neden Tercih Etmelisiniz?

Altınel Mermer ismini verdiğimiz firmamız 1997’den süre gelen çalışmalarıyla sürekli büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Bizi tercih etme sebeplerinizi kısaca sıralayacak olursak

  • Özgün Tasarımlar
  • Mezar Model Çeşitlerine Dair Her şey
  • Hızlı Teslimat
  • Hızlı Montaj
  • Profesyonel Ekip
  • Gerekli Stok Depoları
  • Üretim Tesisleri
  • Garanti Süreleri
  • Bakım Hizmetleri

Gibi sayabileceğimiz pek çok neden yüzünden bizi tercih edebilirsiniz. Bizlere ulaşabilmek adına sitemizi inceleyebilir gerekli görmeniz halinde bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımızla Altınel Mermer..

İlgili Yazılar

Bir Yorum Bırakınemail adresiniz paylaşılmayacaktır.