Ankara mezar çeşitleri

ANKARA MEZAR YAPIMI

Ankara mezar yapımı firmamız olarak 23 yılı aşkın süreyle mezar yapımı sektöründe hizmet vermeyedevam etmektedir. İstek ve beklentilerin doğrultusunda hareket edip işinde profesyonel ve tecrübe kazanmış elemanlarımızla birlikte çalışarak sizlerin memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ilke edindik. Bu sayede Ankara mezar yapımı konusunda üst sıralara çıkmamıza fayda sağladı.

Mermer Mezar Seçimi Neden Yapmalıyız?

Mermer ülkemizde olduğu kadar dünyada mevcut yapıların büyük bir kısmında kullanılmaktadır. Göze hitap etmesi iyi işlenmesine bağlıdır. Mezar taşı yapım ekibi bu hizmeti size kusursuz şekilde sunmak için aralıksız çalışmaktadır. Mermerin yoğun olması onu sert ve kaliteli yapmaktadır. Sizlere tercihlerinizde yardımcı olurken kalitesi yüksek ve dayanıklılığı fazla olan, ayrıca doğal güzelliği ile estetik görünüme sahip olan mermeri tavsiye etmemiz bu yüzdendir.

 

Mezar Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Taş Seçimi: Maliyet, görünüm ve sağlamlık açısından önemli bir kriterdir.

 İmalat ve Montaj Kalitesi: Mezar taşı yaptırırken ve yerinde montaj yaptırırken fiyat/performans oranını en iyi sunan ve kaliteden ödün vermeyen firmaları tercih etmelisiniz. sizler için en iyi işçiliğe sahip ustalar eşliğinde, yüksek teknolojiye sahip kesim ve tasarım makineleri barındıran bir firmadır.

 Garanti ve Dayanım Süresi: Yağmur ve karlı ortamlarda mezar bağlantı noktalarında kullanılan malzemeler düşük kaliteli  ve  geri akıtmalar ayrılmalar  bu noktada solmalar olacaktır. Kaliteli malzemeler ile yapılan montaj işlemimizde böyle sorunlar yaşamayacaksınız.

 Mezar Taşı Boyutları: Definin yapıldığı yerdeki mezar ölçüleri yapılacak tasarım için önemlidir Müşteriler 2 kişilik, yan oturaklı, topal türü tek tarafı yapılmış veya 3 kişilik alana iki kişilik tasarımlar yaptırabilmektedir. Mezar yapılacak yerin tam alanını firmamıza vermesi uygun olacaktır.

Mevsim Faktörü: İklimin daha sert olduğu Ankara ilimizde taş modelleri ufakta olsa farklılık gösterir. Mermer taşlar her iklime uygundur. Bu yüzden Ankara mezar yapımında hem montaj hem de bağlantı konusunda sağlam ürünler tercihimiz olur.

Fiyat Faktörü ve Örnekler: Fiyat olarak sıraladığımız zaman Granit>Mermer>Traverten olarak malzemeler sıralanmaktadır. En pahalı ürün granittir. Fiyatı etkileyen faktörler arasında baş taşı kısmında kullanılan resimler, motifler bulunmaktadır. Sitemizde hem mezar taşı çeşitleri hem de baş taşı çeşitleri olarak yüzlerce farklı uygulama ve tasarım içinde istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

Mezar Bakım Hizmetleri

Blok Mezar Cebeci Mezarlığı
Blok Mezar Modeli – 017

Sevdiklerimizin mezarları kimi zaman olumsuz iklim şartlarından dolayı yıpranma belirir. Ve bakıma ihtiyaç duyar. Bu sebeple firmamız sizlere titiz bir çalışma sergileyerek ilk günkü güzellikleri ile teslim ediyor. Amacımız arkamızda mutlu müşteriler bırakmak için alanında uzman kişiler ile çalışıyoruz. Aynı zamanda peyzaj mimarlarımız ile birlikte toprağın yapısını kontrol ediyor. İlkönce hizmet edeceğimiz mezara gider ve kontrol ederiz.  Bir plan doğrultusunda çalışarak işlerimizi sıraya koyarız. Mezar taşları yağmur ve kar yağışlarından etkilendiği için yüzeyinde sararma ve kararma meydana gelir. Bizlerde beyazlatma işlemi uygularız. Aynı zamanda mezar baş taşına gerekli beyazlatma işlemlerini uygularız. Mezar baş taşı üzerinde bulunan silinen yazıları müşterilerimizin isteği üzerine yenileriz. Aynı renk ve aynı yazı biçimi ile birlikte yenileyerek ilk haline ulaşırız. Bunun dışında mezar baş taşı modellerimizi oyma, lazer modellerimiz de mevcuttur. Farklı tercihler sunarak sizlere alternatif seçenekler sunuyoruz.

Bir sonraki işlemimiz çiçeklendirme yöntemidir. Tabi ki bu işlem de müşteri isteği üzerine olur. Öncelikle toprağın üzerinde ki kurumuş yaprakları ve zararlı otları temizleriz.  Daha sonra toprağın yapısını inceleyerek hangi çiçek daha uygun olacağına karar veririz. Bu konuda uzman peyzaj mimarların en iyi çiçekleri seçerek görsel çekicilik kazandırır. Ekim işi bittikten sonra belli aralıklarla sulama işlemi yaparak ilk günkü güzelliğini koruruz. Ve müşterilerimize teslim ederiz. Sizler de sevdiklerinizin mezarlarını yaptırmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Neden Altınel Mermeri Tercih Etmelisiniz?

Ankara Mermer, firmalarının öncüsü olan Altınel Mermer 1997 yılından bu yana siz değerli müşterilerimizle çalışmaktadır. Yapmış olduğumuz ürünlerin neredeyse tamamını bizzat kendimiz işleyerek asla tecrübesiz elemanlara bırakmadık. Firmamız öncelikle siz değerli müşterilerimizin  isteklerini  ön planda tutarak en sağlam ve en kaliteli ürünleri  kullanarak hiç bir zaman ucuza kaçmamıştır. Firmamızın profesyonel ekibiyle iletişime geçerek sorularınıza kısa sürede yanıt alabilir ve isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mezar modellerinde daha çok çeşit görmek ve bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İlgili Yazılar